Jdi na obsah Jdi na menu
 


El Salvador - střední Amerika

2. 1. 2008

ObrazekTak tahle cesta byla opět  super. Žanda dostala od Eximu infocestu, tak jsem přikoupil zájezd a jel jsem taky. Mimo to tam byli novináři snad ze všech novin a taky Nova TV. Ti byli dobří, celkem slušná bandička. Cesta trvala, tedy let,  ca 15h s mezipřistáním v Domnikan. rep. V lednu jsem nikdy tak za teplem nejel, musím říct, že bylo dobrý vystoupit z letadla a vidět palmy, prostě léto v plném proudu.

Ubytování bylo pěkný, 5* se vším All. Tak to máme rádi :)  Takže začlo 12 dní cestování střední Amerikou, pití rumu a piňa kolády a dobrého jídla. To by šlo :)

Salvador leží cca uprostřed propojky mezi Mexikem a Jižní Amerikou a z jižní strany je Tichý oceán. Koupání bylo gut, voda asi 29°C a vlny ovšem dost slušný, zatím jsem větší neviděl. Během dovolené jsme viděli bývalé hl. město Guatemaly-Antiqua, kde žije víc jak 70% indiánů, pak v Hondurasu Mayské sochy a pyramidy, no a v Salvadoru život ve vesničkách, hlavním městě San Salvadoru, sopky, rezervace, kávové plantáže i se zpracováním a výroby kávy..

Fotky ze Salvadoru jsou zde.